Gastrologia
  1. Home
  2. Specjalizacje
  3. Gastrologia

Poradnia gastrologiczna, gastroenterologiczna Gdańsk

Gastrologia jest specjalnością medyczną skupiającą się na diagnozowaniu i leczeniu chorób przewodu pokarmowego. Lekarz gastrolog zajmuje się szerokim spektrum schorzeń obejmujących żołądek, jelita, trzustkę, wątrobę, a także pęcherzyk żółciowy i przewód żółciowy. Do głównych obszarów zainteresowania gastrologii należą choroby takie jak refluks żołądkowo-przełykowy, choroby zapalne jelit, choroby wątroby, zaburzenia trawienia, a także nowotwory przewodu pokarmowego.

Przebieg wizyty u gastrologa

Wizyta u gastrologa rozpoczyna się od szczegółowego wywiadu medycznego, podczas którego lekarz pyta o objawy, historię chorób oraz styl życia pacjenta. Następnie przeprowadzana jest dokładna analiza symptomów oraz badanie fizykalne, które może obejmować osłuchiwanie i palpacyjne badanie jamy brzusznej. Na podstawie zebranych informacji gastrolog decyduje o dalszym postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym, które może obejmować zarówno zalecenia dotyczące diety i stylu życia, jak i konieczność wykonania dodatkowych badań.

Kiedy umówić się na wizytę do gastrologa

Konsultacja z gastrologiem jest wskazana, gdy występują przewlekłe lub nawracające dolegliwości związane z przewodem pokarmowym. Do najczęstszych symptomów, które powinny skłonić do umówienia wizyty, należą m.in. przewlekłe bóle brzucha, zaburzenia trawienia, nudności, wymioty, zmiana rytmu wypróżnień, obecność krwi w stolcu, niewyjaśniona utrata masy ciała, uczucie pełności po posiłkach czy zgaga. Ważne jest również, aby zgłosić się do gastrologa w przypadku podejrzenia genetycznie uwarunkowanych chorób przewodu pokarmowego, a także w celu profilaktyki nowotworowej, zwłaszcza w grupie osób o zwiększonym ryzyku.

Gastroskopia

W Klinice Bałtyckiej wykonasz kwalifikację do gastroskopii, wykonywaną i przeprowadzaną przez dr n. med. Wojciecha Czarzastego. Umów się na wizytę i wyznaczenie terminu, a badanie przeprowadzane będzie z placówce POLMED prywatnie lub w ramach NFZ. 

 

 

Pozostała diagnostyka gastrologiczna

W ramach diagnostyki gastrologicznej stosuje się szereg badań, które pozwalają na precyzyjną ocenę stanu przewodu pokarmowego. Oprócz gastroskopii w Klinice Bałtyckiej wykonasz także badania obrazowe takie jak USG jamy brzusznej, badania histopatologiczne, a także badania laboratoryjne oceniające funkcje wątroby, trzustki, wskaźniki stanu zapalnego, badania bakteriologiczne czy markery nowotworowe. 

 

 

 

Klinika Bałtycka

Gdańsk, ul. Sucha 39A lok. 103

+48 575 772 999

recepcja@klinikabaltycka.pl