Choroby wewnętrzne, Interna
 1. Home
 2. Specjalizacje
 3. Choroby wewnętrzne, Interna

Specjalista chorób wewnętrznych Gdańsk

Internista, znany także jako lekarz chorób wewnętrznych, zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorób u dorosłych. Do internisty zgłaszamy się najczęściej w przypadku problemów zdrowotnych, które nie wymagają interwencji specjalistycznej, ale są za skomplikowane, aby zostały potraktowane jako rutynowe przypadki w gabinecie lekarza rodzinnego. Oto niektóre z typowych chorób i stanów, z którymi pacjenci mogą się zgłaszać do internisty:

Jakimi schorzeniami zajmuje się internista?

Infekcje:

 • Zakażenia układu oddechowego, takie jak ostre zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc czy też przewlekłe zakażenia, jak gruźlica.
 • Zakażenia układu moczowego, jak zapalenie pęcherza moczowego czy zapalenie nerek.
 • Zakażenia przewodu pokarmowego, takie jak zatrucia pokarmowe, zapalenie żołądka i jelit, a także infekcje wywołane przez wirusy, bakterie, pasożyty czy grzyby.

Przeziębienia:

 • Przeziębienie jest najczęściej łagodną wirusową infekcją górnych dróg oddechowych. Charakteryzuje się katarem, bólem gardła, kichaniem, czasami gorączką i kaszlem.

Grypa:

 • Grypa, ostra infekcja wirusowa, spowodowaną przez wirusy grypy. Charakteryzuje się gorączką, dreszczami, silnym bólem mięśni, bólem głowy, kaszlem, osłabieniem i złym samopoczuciem. Grypa może prowadzić do poważnych powikłań, zwłaszcza u osób starszych, dzieci oraz osób z obniżoną odpornością.

Co jeszcze leczy internista?

Choroby przewlekłe:

 • Interniści często zajmują się także leczeniem i monitorowaniem chorób przewlekłych, takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca, astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), choroby tarczycy i wiele innych.

Zaburzenia metaboliczne i endokrynologiczne:

 • Takie jak zaburzenia gospodarki lipidowej, osteoporoza, czy zaburzenia hormonalne.

Problemy z krwią:

 • Anemia, zaburzenia krzepliwości krwi czy też inne choroby hematologiczne.

Klinika Bałtycka

Gdańsk, ul. Sucha 39A lok. 103

+48 575 772 999

recepcja@klinikabaltycka.pl