Chirurgia dziecięca
  1. Home
  2. Specjalizacje
  3. Chirurgia dziecięca

Poradnia chirurgii dziecięcej Gdańsk

Chirurgia dziecięca to specjalistyczna dziedzina medycyny zajmująca się leczeniem chirurgicznym niemowląt, dzieci i młodzieży. Rozwój tej dziedziny ma na celu dostosowanie metod chirurgicznych do specyficznych potrzeb młodych pacjentów, którzy różnią się od dorosłych zarówno pod względem anatomii, jak i fizjologii. Chirurdzy dziecięcy są wyszkoleni, aby rozpoznać i leczyć szeroki zakres schorzeń wymagających interwencji chirurgicznej, od prostych zabiegów ambulatoryjnych po skomplikowane operacje.

Kiedy udać się do chirurga dziecięcego?

Decyzja o konsultacji ze specjalistą z tej dziedziny zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu zdrowotnego dziecka. W przypadku niektórych schorzeń, takich jak przepuklina, deformacje kończyn czy wady wrodzone, konieczna jest interwencja chirurgiczna, wymagająca pobytu w szpitalu, lub w przypadku mniejszych defektów, drobnego zabiegu korekcyjnego wykonywanego w znieczuleniu miejscowym.

 

Rodzice powinni również zwrócić się do chirurga dziecięcego gdy zauważą niepokojące guzy, obrzęki, a także w przypadku urazów wymagających chirurgicznego zaopatrzenia.

Przeprowadzanie drobnych zabiegów chirurgicznych

W Klinice Bałtyckiej wykonywanych jest szereg procedur z zakresu chirurgii dziecięcej nie wymagających pobytu w szpitalu. Procedury są mniej inwazyjne i wykonywane są w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym.

 

Stawiamy na minimalizację dyskomfortu i czasu niezbędnego do rekonwalescencji małego pacjenta. Dodatkowo, dopełniamy wszelkich starań, aby podczas pobytu w Klinice dziecko czuło się bezpiecznie i było otoczone przyjazną atmosferą. Wiemy jak stresujące może to być doświadczenie, dlatego opórcz samej jakości procedury, dbamy także o komfort psychiczny dziecka i rodziców. 

 

 

Rodzaje wykonywanych procedur

 

Do najczęściej wykonywanych procedur należą zabiegi związane z wyglądem i funkcjonowaniem układu moczowo-płciowego czy też zabiegi dermatologiczne. Należą do nich m.in. plastyki prącia, usunięcie wrastającego paznokcia, skleroterapia, laseroterapia czy usuwanie zmian skórnych. Każdy z tych zabiegów wymaga indywidualnego podejścia i dostosowania do potrzeb małego pacjenta.

 

Podczas wykonywanego zabiegu rodzice lub opiekunowie dziecka zawsze są przy nim obecni. Po przeprowadzonym zabiegu mały pacjent oraz jego opiekun mogą odpocząć w pokoju pacjenta. Zabiegi wykonywane w Klinice Bałtyckiej nie wymagają pozostania w klinice, a dziecko po krótkiej obserwacji może udać się do domu.

 

Kładziemy duży nacisk na odpowiednie przygotowanie dziecka i opiekuna do zabiegu, co obejmuje wytłumaczenie procedury, ale także szczegółowe omówienie postępowania pozabiegowego.

 

 

Klinika Bałtycka

Gdańsk, ul. Sucha 39A lok. 103

+48 575 772 999

recepcja@klinikabaltycka.pl