Klinika Bałtycka
  1. Home
  2. Specjalizacje
  3. Chirurgia plastyczna
  4. Operacja ginekomastii

Operacja ginekomastii

Czym jest ginekomastia?

 

Ginekomastia to patologiczne powiększenie gruczołów piersiowych u mężczyzn, często powodujące dyskomfort i problemy estetyczne. Etiologia tego zjawiska jest wieloczynnikowa, obejmująca zaburzenia hormonalne, otyłość, stosowanie niektórych leków, a także predyspozycje genetyczne.

 

Wskazania do zabiegu

 

Zabieg operacji ginekomastii jest rekomendowany pacjentom, u których generuje ona znaczne obciążenie psychologiczne, ból lub dyskomfort fizyczny. Kandydaci do operacji powinni być w stabilnym stanie zdrowia ogólnego i mieć realistyczne oczekiwania co do rezultatów procedury.

 

Przebieg operacji ginekomastii

 

Operacja ginekomastii w Klinice Bałtyckiej wykonywana jest w w znieczuleniu miejscowym. Procedura może obejmować liposukcję, w celu usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także resekcję nadmiaru tkanki gruczołowej. Czas trwania operacji zależy od zakresu zabiegu, lecz zwykle nie przekracza on 2 godzin.

 

Przeciwwskazania do operacji ginekomastii

 

Przeciwwskazania do operacji to m.in. aktywne infekcje, poważne choroby sercowo-naczyniowe, niekontrolowane zaburzenia krzepnięcia oraz obecność nowotworów. Ważne jest również ustabilizowanie wszelkich zaburzeń endokrynologicznych przed zabiegiem.

 

Rekonwalescencja po operacji ginekomastii

 

Okres rekonwalescencji wymaga noszenia specjalnego uciskowego ubrania, unikania intensywnego wysiłku fizycznego oraz przestrzegania zaleceń dotyczących pielęgnacji operowanego obszaru. Pierwsze konsultacje kontrolne odbywają się w naszej klinice, co umożliwia monitorowanie procesu gojenia i wczesne wykrywanie ewentualnych komplikacji.

 

Wykonaj operację w Klinice Bałtyckiej w Gdańsku

 

Klinika Bałtycka w Gdańsku zapewnia kompleksową opiekę i indywidualne podejście do każdego pacjenta. Nasz zespół specjalistów, wykorzystując nowoczesne technologie i techniki chirurgiczne, dąży do zapewnienia najlepszych możliwych wyników estetycznych i minimalizacji okresu rekonwalescencji.

 

Logo Icon 1

Umów wizytę lub teleporadę w naszej Klinice

Pierwsza wizytaStały pacjent

Klinika Bałtycka

Gdańsk, ul. Sucha 39A lok. 103

+48 575 772 999

recepcja@klinikabaltycka.pl