Klinika Bałtycka
  1. Home
  2. Specjalizacje
  3. Medycyna estetyczna
  4. Stymulowanie wzrostu włosa

Stymulowanie wzrostu włosa

 

 

Na jakie rodzaje łysienia można stosować zabiegi laserowe?

 

Zabiegi laserowe z wykorzystaniem lasera Fotona są skuteczne w leczeniu różnych typów łysienia. Przede wszystkim stosuje się je w przypadku łysienia androgenowego, które dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet, i jest spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na dihydrotestosteron (DHT). Laseroterapia jest również efektywna w leczeniu łysienia telogenowego, wynikającego z zaburzeń cyklu włosowego często związanych ze stresem, chorobami ogólnoustrojowymi lub niedoborami żywieniowymi. Ponadto, laser Fotona może być stosowany w terapii łysienia plackowatego, będącego chorobą autoimmunologiczną prowadzącą do miejscowej utraty włosów, a także w przypadku łysienia pourazowego spowodowanego uszkodzeniem mieszków włosowych na skutek urazu mechanicznego lub chemicznego.

 

 

 

 

Wskazania do zabiegu

 

Głównymi wskazaniami do zastosowania laseroterapii Fotona w stymulowaniu wzrostu włosów są przerzedzenie włosów i widoczna utrata ich gęstości, nadmierne wypadanie włosów nieustępujące po standardowych metodach leczenia, osłabienie struktury włosa objawiające się łamliwością i matowością oraz chęć poprawy ogólnej kondycji włosów i skóry głowy. Zabieg ten jest także stosowany jako wsparcie terapii farmakologicznej w leczeniu łysienia androgenowego.

 

 

Technologia lasera Fotona w stymulowaniu wzrostu włosa

 

Laser Fotona wykorzystuje długość fali Nd:YAG, która przenika głęboko w skórę głowy, docierając bezpośrednio do mieszków włosowych. Energia laserowa stymuluje mikrokrążenie, zwiększając dopływ tlenu i składników odżywczych do mieszków. Pobudza również metabolizm komórek w mieszkach włosowych, przyspieszając ich podziały i aktywując fazę anagenu, czyli wzrostu włosa. Dodatkowo, laser redukuje stan zapalny i działa immunomodulująco, co jest istotne w przypadku łysienia plackowatego, oraz indukuje produkcję kolagenu i elastyny, poprawiając ogólną kondycję skóry głowy.

 

 

 

 

Czy zabieg wymaga przygotowania?

 

Przygotowanie do zabiegu jest minimalne i obejmuje przede wszystkim konsultację z lekarzem dermatologiem lub trychologiem w celu oceny stanu włosów i skóry głowy oraz wykluczenia przeciwwskazań. Pacjent powinien unikać stosowania środków drażniących skórę głowy przez kilka dni przed zabiegiem. W dniu zabiegu należy umyć włosy delikatnym szamponem, nie używając odżywek ani środków stylizacyjnych.

 

 

Hair Restoration laser Fotona – przebieg zabiegu

 

Zabieg rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry głowy. Następnie lekarz aplikuje wiązkę lasera Fotona na obszary wymagające terapii, dostosowując parametry zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas procedury pacjent zazwyczaj odczuwa jedynie delikatne ciepło lub mrowienie. Zabieg trwa około 20–30 minut i nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji.

 

 

 

 

Jak szybko widać efekty

 

Pierwsze efekty mogą być zauważalne już po 2–3 tygodniach od pierwszego zabiegu, kiedy to obserwuje się zmniejszenie wypadania włosów. Poprawa struktury włosów i ich ogólnej kondycji staje się widoczna po kilku tygodniach. Ze względu na naturalny cykl wzrostu włosa, na pełne rezultaty w postaci nowych włosów można oczekiwać po 3–6 miesiącach od rozpoczęcia terapii.

 

 

 

 

Na jakie efekty możesz liczyć

 

Pacjent może spodziewać się redukcji utraty włosów i zahamowania procesu łysienia, stymulacji wzrostu nowych włosów prowadzącej do zwiększenia ich gęstości, poprawy jakości włosów poprzez zwiększenie ich grubości, elastyczności i połysku. Dodatkowo, poprawia się stan skóry głowy, co sprzyja dalszemu wzrostowi zdrowych włosów. Zalecana jest seria od 4 do 8 zabiegów, w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i reakcji na terapię. Dokładna liczba sesji jest ustalana podczas konsultacji z lekarzem, który na bieżąco ocenia postępy leczenia i dostosowuje plan terapii.

 

 

 

 

W jakich odstępach czasu wykonuje się zabieg

 

Zabiegi przeprowadza się w odstępach ok. 2 tygodniowych. Taka częstotliwość pozwala na utrzymanie ciągłej stymulacji mieszków włosowych i osiągnięcie optymalnych rezultatów terapeutycznych.

 

 

Przeciwwskazania do zabiegu

 

Przeciwwskazaniami do zabiegu są aktywne infekcje skóry głowy, takie jak bakteryjne, wirusowe czy grzybicze, choroby nowotworowe lub aktualne leczenie onkologiczne, ciąża i okres karmienia piersią, stosowanie leków fotouczulających lub retinoidów, choroby autoimmunologiczne w fazie aktywnej, świeża opalenizna lub ekspozycja na promieniowanie UV bezpośrednio przed zabiegiem oraz skłonność do bliznowacenia (keloidy). Przed przystąpieniem do terapii niezbędna jest szczegółowa konsultacja medyczna w celu wykluczenia przeciwwskazań i indywidualnego dostosowania planu leczenia.

Logo Icon 1

Lekarze

Daniel Nolberczak - ZnanyLekarz.pl
Justyna Sowińska - ZnanyLekarz.pl
Joanna Zawadzka-Markiewicz - ZnanyLekarz.pl

Umów wizytę lub teleporadę w naszej Klinice

Umów wizytęUmów wizytę

Klinika Bałtycka

Gdańsk, ul. Sucha 39A lok. 103

+48 575 772 999

recepcja@klinikabaltycka.pl